2 lata razem!

Vinek z nami jest już od dwóch lat. Naprawdę nie mam pojęcia kiedy to zleciało. Jak dziś pamiętam stres przed przybyciem szczeniaka do domu, jego pierwsze dni u nas, pierwsze postępy i problemy, pierwsze chwile rezygnacji w czarnego, momenty zawahania. Każde jego odpały w domu i na dworze, wypadek. Nie zdawałam sobie sprawy, że ten czarny szczyl tak bardzo odmieni moje, a raczej nasze życie. Przewrócił je do góry nogami. Całkowicie.
14 tygodni, dzień przed przyjazdem
Vini był wspaniałym szczeniakiem. Nie niszczył na początku (trochę odwaliło mu w wieku 8 miesięcy), nie było z nim większych problemów, nie chorował. I przede wszystkim, wbrew wszelkim pozorom, spełnił moje najśmielsze oczekiwania. Z biegiem tych dwóch lat widzę ile błędów popełniłam. Jak bardzo w niego nie wierzyłam. I oczywiście ile czasu straciłam na użalanie się nad sobą "czego to ja nie mogę z nim zrobić". Pies dość "specyficzny w obsłudze" jeśli można go tak nazwać. Wymaga bardzo różnego podejścia, ale głównie spokoju, opanowania i wiary w jego ogromne możliwości.


Vinek z początku bał się wielu rzeczy, naprawdę wielu, m.in. plastikowych butelek, dzieci, "dziwnych" ludzi, rowerów i tak mogłabym wymieniać. Jak jest obecnie? Psica spokojnie śpi, kiedy dookoła są butelki, nie ucieka, gdy w pobliżu są dzieci i czasem sam podchodzi do obcych ludzi, nie boi się w takim stopniu dziwnych rzeczy i przede wszystkim zaczyna mi ufać.
Z początku pies miał być tylko i wyłącznie do "bycia przyjacielem" i ewentualnie towarzyszem do agility. Wyszło nieco inaczej. Z czasem jednak zaczęły nas interesować również inne rzeczy, głównie wystawy i sporty. Powoli wdrażamy się w obedience, agi a także bardzo amatorskie frisbee. Niebawem może jednak uda się to zmienić na coś profesjonalnego.


Zmian przez te dwa lata było naprawdę wiele. Tak w rzeczywistości dopiero uczymy się razem współpracować, raz wychodzi nam to lepiej, raz gorzej. Jednak mimo wszystko staramy się iść do przodu i nie zważając na popełnione błędy iść do przodu.
Co udało nam się osiągnąć przez ten czas? W sumie znacznie mniej niż faktycznie bym chciała i jestem w stanie nim osiągnąć, ale jest to tylko i wyłącznie moja wina. Powoli odnajdujemy się w tym wielkim świecie jako duet. Ostatnio udaje się nam osiągać coraz to więcej sukcesów.

Jestem w szoku jak szybko minęły te dwa lata. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej, a nasze wspólne życie wypełnione będzie samymi sukcesami ;) jutro idziemy do groomera, więc spodziewajcie się fotek i filmiku :)

14 komentarzy:

 1. Super, że na przestrzeni tego krótkiego czasu odnajdujesz się w relacjach z Vinim na konkretnym poziomie. I chociaż czujesz niedosyt we wspólnych osiągnięciach, pamiętaj, jak groźny bywa przerost ambicji. Nie ważne - KIEDY, ważne, że W OGÓLE praca przynosi rezultaty. Takie rzeczy widzi się w późniejszych rozrachunkach. Krok po kroku, a sukcesów będzie co nie miara. :)
  Pozdrawiam i życzę jeszcze wielu wspaniałych lat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja uwielbiam takie posty :)
  Wszystkiego dobrego dla Was!

  OdpowiedzUsuń
 3. Już dwa lata, a Vivat jak pieknym był taki jest. :)
  Trzymamy kciuki na sukcesy.
  Czekamy na zdjęcia i filmik! ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzymy Wam samych radosnych przeżyć,duużo czasu do spędzania go wspólnie i wiele,wiele lat przeżytych razem ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczę, też chciałabym takiego czasu dożyc z moim psiuńkiem. Oby, oby :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego najlepszego !
  Czas strasznie szybko leci O.o
  Życzymy powodzenia w dalszej pracy i gratulujemy sukcesów !
  Pozdrawiamy !

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaki piękniś!
  Ludzie to już 2 lata? Ja swoją sukę też mam już od 2 lat! Kurde, ale szybko ten czas leci :( Mój kocur 5 lat skończył. Ludzie. Nie zauważymy jak będziemy stare heuhuehue.

  Nie no prześliczny psiak. Jedyny spaniel jaki mi się na prawdę podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki model.
  Bardzo fajnie że to już dwa lata. Musiało to szybciuteńko zlecieć :)
  Pozdrawiamy B&S

  OdpowiedzUsuń
 9. Dwa lata, a ja dopiero pierwszy raz jestem na tym wspaniałym blogu. Świetny czarnuszek. Już was obserwujemy. : )
  My także zaczynamy naszą blogową przygodę, więc serdecznie zapraszamy gości.
  http://myczylifoxija.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Nominacja do LidbsterBlogAward
  http://thestryofmydog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny psiak! Cieszymy się że to już dwa lata, i oby więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Na pierwszym zdjęciu wyszedł ślicznie, gratuluję dobrze spedzonych 2 lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zostaliście nominowani do Liebster Blog Award! :)

  http://diabelna4lapach.blogspot.com/p/blog-page_28.html

  OdpowiedzUsuń