Vivat

VIVAT Renmil's Dream


REPRODUKTOR
Champion Polski
Champion Rumunii
     Vini jest naszym pierwszym psem. Długo wyczekiwanym i wymarzonym. Na samym początku nie planowaliśmy wystaw, myśleliśmy o agility i obedience i to właśnie na tym chcieliśmy się skupić. Za namową hodowczyń w wieku półtora roku oboje zadebiutowaliśmy na wystawie. Ja przepadłam od razu zachwycona możliwością oglądania pięknych psów, Vini niespecjalnie za nimi przepadał. Gdy do nas trafił był bardzo wycofany i niepewny siebie. Dopiero długotrwała resocjalizacja i wzmacnianie jego psychiki przyniosły oczekiwane rezultaty i świat dla nas obojga stał się o wiele prostszy :). Z czasem polubił wystawy z dumą pokazując wszystkim jaki jest piękny, a szczególne zachwyty wzbudzał jego dynamiczny ruch i piękna, mocna, samcza głowa. Z czasem jednak na rzecz sportów odpuściliśmy trochę wystawy i przez krótki czas (zweryfikowany później chorobą) żyliśmy radośnie i aktywnie, oddając się agility i obedience.
     Pracuje zawsze z ogromnym zaangażowaniem i zawsze stara się zadowolić przewodnika. Jest psem otwartym dla osób, które pozna, natomiast to pies zdecydowanie jednego właściciela, mimo że kocha całą rodzinę. Jak na cockera przystało, jest psem radosnym i bardzo szybko się uczy. Wbrew wszelkim stereotypom, jak na psa jest bardzo oddany i uczuciowy. Niespecjalnie lubi dotyk obcych, a przy osobach, które darzy zaufaniem to on wybiera moment na pieszczoty. Mistrz CS'ów i niezawodny nauczyciel szczeniaków wszelkiej maści. Kocha obiektyw i śmiało można powiedzieć, że jest urodzonym modelem.
     Vin jest psem bardzo mądrym, szukającym kontaktu z człowiekiem, ale nie jest nachalny. Jest szybki, zwinny oraz sprytny (i trochę głośny ;)). Ubóstwia zabawki, choć z początku nie pałał do nich entuzjazmem. W tej chwili za ukochany szarpaczek zrobi wszystko, powodując uśmiechy na oczach ludzi :).
Zapraszamy do śledzenia Vinkowych losów na blogu! :)