Krok w dorosłość...

...2 kwietnia 2011 rok. Wchodzę przez telefon do internetu, na pocztę, by zobaczyć maile. Patrzę - jest informacja z Hodowli Renmil, że szczeniaczki po OTO JESTEM Renmil i Claramand X-CLUSIVE w końcu przyszły na świat. Na ten miot - miot "V" - czekałam 65 dni.
Zaczęło się namawianie - "mamo! nowe zdjęcia czarnucha!" nic nie wskórały. Namawiałam w każdej sytuacji - wszędzie gdzie mogłam. Cały czas korespondowałam z Hodowcą. Prosiłam, prosiłam, prosiłam. Generalnie to w wakacje podjęliśmy decyzję o kupnie psa. Pamiętam wiele rozmów - prawie wszystkie. Niesłuszne obawy rodziców, moje obietnice...
 


...15 lipca - moje urodziny. Postanowiłam sobie, że jeśli w te wakacje - wakacje 2011 roku - nie dostanę psa, więcej nie będę namawiać. Moja determinacja przyniosła rezultaty - rodzice wstępnie zgodzili się, że kupimy psa. Do powrotu do domu nie mówiłam nic o psie.
...23 lipca 2011 rok - jadę z siostrą do babci. Wspominam delikatnie, że na czarnego pieska już ktoś jest chyba chętny. Mama zrozumiała, że ktoś chce go kupić i już załatwiał to z Hodowcą. Poprosiła o telefon do Hodowli. Po kilku minutowej rozmowie okazało się, że po wpłaceniu zaliczki Vivat będzie mój. Umówiliśmy się, że 30 lipca Vivacik do nas przyjedzie.
...30 lipca - ostatni dzień pobytu u babci. Gdy wróciłam do domu mały piesek leżał grzecznie, patrząc niewinnie na lecącą wówczas Formułę I.
Mój piesek skończył rok - 2 kwietnia 2011 roku. Nie mam pojęcia kiedy to zleciało... Robię filmik urodzinowy, ale jeszcze go nie skończyłam. Niestety dodatkowo na utrudnienie, komputer się zawiesił, a tylko na nim mogę zrobić filmik. Z czasem się uda :)

Z tego miejsca jeszcze raz pragnęłabym podziękować  kilku osobom.
Paniom z Hodowli Renmil's Dream - za umożliwienie mi spełnienia mojego marzenia. 
Pani z Hodowli Ricci Club - za udostępnienie swojego reproduktora dla Hodowli Renmil.
Pani Mirosławie - za zawsze poświęcony mi czas na porady odnośnie Vivata.


1 komentarz:

  1. Kochany Vivat już taki dużyy !!
    Spóźnione życzenie urodzinowe dla uroczego spaniela od Pauli&Vicki !
    Oby dalej tak piękni Ci rósł ..
    Pozdrawiamy !

    OdpowiedzUsuń