Jak chcę to potrafię

     Od dawien dawna, mówiłam Wam jaką żywą zabawką był mój pies dla suki whippeta i labradora Przez to, że szkoleniowiec kompletnie nie robił z tym, jak dwie suki gryzły i szarpały Vivata, całkowicie z premedytacją, chciałam zakończyć znacznie szybciej szkolenie. Pomyślicie "Dlaczego uważa, że robiły to z premedytacją, a nie jako zabawę? Przecież to normalne że szczenięta się podgryzają!" Powiem tak, jeśli mój pies kładzie się na plecy, przeraźliwie piszczy i w dodatku oddaje mocz, a mimo to suki dalej go gryzą to nie jest to normalne zachowanie. W każdym bądź razie wyrabiam u Vivata razem z tatą jego pewność siebie. Już po kilku tygodniach pracy widzę efekty. Jak każdy zrównoważony pies bawi się z innymi psami i ogółem wszystko jest okej. Natomiast, gdy wyskakuje do niego pies z zębami zwyczajnie wrogo nastawiony i chętny do bójki mój potrafi odpowiedzieć warknięciem. Obecnie się z tego bardzo cieszę, bo jak przypomnę sobie widok, kiedy bezwładnie leżał na ziemi i był targany przez tamte psy, to...


W niedzielę byliśmy w klubie agility, we FreeXie. Miałam nadzieję, że będziemy trenować, ale grafik wyszedł fatalnie i rezygnujemy. Szkoda. Zaczęłam też używać furmiatora, widać cudowne efekty. Weruś - dziękuję Ci za ten prezent!

6 komentarzy:

 1. Vivat to bardzo zdolny pies;)
  Fajny blog, będę często wpadać;)
  Liczę na rewanż
  www.gabi-moja-wariatka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Hihi.. Vivat wygląda jak wielka czarna kulka :D miło się oglądało filmik :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super filmik, Vivvat to mądry psiak :D.
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Vivat to super piesek ;d Oj pewnie na co dzień masz z nim tyle zabawy :)
  I już na filmiku widać jaki mądry z niego psina !

  P:ozdrawiam i licze na rewanż
  http://wiki-shihtzu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Vivat jest super,a jego Pani jeszcze bardziej.Super z Was para.Umie wiele sztuczek i jest bardzo posłuszny.Powodzenia w dalszej nauce.
  Całuski,Zuzietta..:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny filmik. Zgadzam się z powyższymi opiniami - Vivat jest mądrym i ślicznym pieskiem. Gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń